تبلیغات
رازهای ناشناخته - معمای کاپیتان فرانکلین - قسمت دوم
 
رازهای ناشناخته
هفت میلیارد رویا، یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم
 
 

پس از ناپدید شدن کاپیتان جان فرانکلین شایعات بسیاری در مورد او و افرادش به گوش می رسید و مردم زیادی علاقه داشتند تا از سرانجام او آگاه شوند . طبق گفته ی برخی افراد او و مردانش در میان اسکیموها زندگی می کنند . و تعداد زیادی نیز بر این مطمئن بودند که او مرده است .
در ح
دود دوازده سال بعد از ناپدید شدید کاپیتان جان فرانکلین ، همسر او جین فرانکلین تصمیم گرفت تا در مورد سرنوشت شوهرش اطلاع پیدا کند . به همین دلیل او تعدادی کاوشگر یک گروه جستجو را به سمت قطب اعزام کرد . یک سال پس از اعزام آن ها به قطب در یک خلیج یک جزیره را یافتند . آن ها هنگام بازرسی از جزیره متوجه حضور یک قایق شدند و پس از بررسی قایق فهمیدند که آن متعلق به کشتی کاپیتان جان فرانکلین بوده است . در درون قایق یکی از افردا کاپیتان فرانکلین را پیدا کردند .
پیدا بود که او مدت ها پیش در درون قایق مرده بود . در نزدیکی های قایق آن ها یک خانه ی کوچک سنگی پیدا کردند پس از جستجوی خانه آن ها متوجه یک دفترچه یادداشت شدند . در یکی از صفحات دفترچه آن ها متنی پیدا کردن که تیتر آن چنین بود "آخرین پیام" این پیام از سوی یکی از جستجوگران کاپیتان جان فرانکلین بود .
متن دفترچه یادداشت :
" تاریخ : بیست و پنجمین رو از ماه آوریل سال 1848
نوزده ماه پیش یعنی در ماه سپتامبر 1846 به این جزیره رسیدیم . کشتی های ما به محاصره ی یخ ها در آمده بودند . و ما قادر به انجام هیچ حرکتی با کشتی ها نبودیم . همه مرده بودند و تنها بیست و پنج نفر زنده مانده اند که حال عمومی آن ها بسیار بد است و می توان گفت رو به مرگ . در یازدهم ماه ژوئن سال 1847 کاپیتان جان فرانکلین مرد . ما دو روز پیش از کشتی ها خارج شدیم تنها راه نجات ما این است که با پای پیاده از این منطقه برویم . "
سرانجام کاپیتان فرانکلین و تمامی ملوانان کشتیش سه سال پس از خروج از انگلستان در قطب مردند . آن ها بدون هیچ غذایی تنها راهشان برای فرار از این وضعیت این بود که پیاده از آنجا بروند . که متاسفانه نتوانستند این کار را انجام بدهند . دیگر راز ناپدید شدن کاپیتان فرانکلین حل شده بود . اما دیگر این راز حل شده بود؟ چرا ملوانان کشتی پس از خروج از آن در حال مرگ بودند ؟ کاپیتان فرانکلین بهترین نقشه های آن منطقه را داشت پس چرا او راه را به اشتباه رفت ؟ هنوز هم سوالات بی پاسخی در این مورد وجود دارد .

 

نوع مطلب : راز ها و ناشناخته ها، 
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : یکشنبه 21 فروردین 1390 :: توسط : Mohammad D
درباره وبلاگ
"رازهای ناشناخته" یک وبلاگ دایره المعارف علمی است
امید است که شما خواننده محترم از مطالب آن نهایت استفاده را ببرید
با نهایت احترام و سپاس
مدیریت وبلاگ "رازهای ناشناخته"

مدیر وبلاگ: Mohammad D
منوی اصلی
موضوعات
آرشیو مطالب
مطالب اخیر
نویسندگان
پیوندها
نظرسنجی
مطالب وبلاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو